wiosnah.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie oraz zdrowiu.

Uroda

Jaka jest aryjska uroda?

Jaka jest aryjska uroda?

Piękno jest pojęciem względnym, każdemu może podobać się coś innego. Wszyscy mają swoje osobiste preferencje. Każda uroda jest w jakimś stopniu unikalna. Ma swoje charakterystyczne cechy. Za czasów II wojny światowej wiele słyszało się o Aryjczykach, których wygląd mocno odbiegał od wizerunku stereotypowego Żyda. Obecnie uroda aryjska nie jest czymś często spotykanym. Nic więc dziwnego, że wzbudza ciekawość. Jeżeli coś jest unikalne, mocno odchodzi od standardów, to przykuwa uwagę. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat urody aryjskiej.

Jakie ma aryjska uroda cechy?

Niektórzy nie mają nawet żadnych skojarzeń w związku z urodą aryjską. Wydaje się być ona czymś niespotykanym, wręcz egzotycznym. O aryjskim wyglądzie zaczęło mówić się dopiero w czasie II wojny światowej. Wiązało się to ściśle z Żydami, do których naziści pałali wręcz nienawiścią. Naród żydowski był tępiony. Nic dziwnego, że tak pożądana stała się aryjska uroda. Odbiegała ona w dużym stopniu od wyglądu stereotypowego Żyda. Aryjczyka można było poznać po wyprostowanej sylwetce, dużych oczach w kolorze błękitnym lub szarym. Jasne oczy w połączeniu z blond włosami były czymś łatwym do odróżnienia. Kolejną cechą charakterystyczną jest wysoki wzrost. W przypadku aryjskiej urody można mówić również o jasnej skórze, wąskich wargach. Uważano, że w Aryjczykach płynie szlachetna krew, królewska. Wygląd aryjski był utożsamiany z arystokracją.

Co warto wiedzieć o aryjskiej urodzie?

W czasach wojennych uroda aryjska była czymś wręcz pożądanym. W przypadku niektórych osób wygląd Aryjczyka decydował o życiu i śmierci. Nazistowscy Niemcy uważali Aryjczyków za czystą rasę. Jeśli ktoś trafił do getta, ale miał urodę aryjską, to mógł liczyć na lepsze traktowanie od pozostałych więźniów. Zwiększyła się także szansa na wydostanie z tego piekła. Wymagało to jednak sfałszowania dokumentów, aby oszukać swoje prawdziwe pochodzenie. Najgorzej miały osoby, których wygląd mocno odbiegał od typowego wzorca Aryjczyka. Ciemne włosy i oczy wystarczyły do tego, aby Niemcy zatrzymali kogoś i nawet szantażowali, zmuszali do przyznania się do swojego pochodzenia żydowskiego.

Charakteryzowanie się na Aryjczyka?

Jako że w czasach wojennych Żydzi mieli bardzo trudne życie, które mogli w każdej chwili stracić, zaczęli upodabniać się do Aryjczyków. Nie dotyczyło to jednak wyłącznie wyglądu, zmieniano nawet osobowość, przyzwyczajenia. Aryjska uroda stała się czymś powszechnym, chociaż niektórych cech nie można było zmienić ze względu na uwarunkowania genetyczne. Podczas II wojny światowej doszło nawet do tego, że rozwijał się czarny rynek, na którym można było skorzystać z usług mających na celu zmodyfikowanie wyglądu w taki sposób, aby przypominać jak najbardziej Aryjczyka. Nie brakowało osób, które próbowały zniwelować krzywy nos. Prostowano i farbowano włosy. Aryjska uroda pomagała także osobom, które uczestniczyły w ruchach oporu. Nie wzbudzały one większego zainteresowania, bo nie wyglądały podejrzanie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *