wiosnah.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie oraz zdrowiu.

Uroda

Jaka jest aryjska uroda?

Jaka jest aryjska uroda?

Piękno jest pojęciem względnym, każdemu może podobać się coś innego. Wszyscy mają swoje osobiste preferencje. Każda uroda jest w jakimś stopniu unikalna. Ma swoje charakterystyczne cechy. Za czasów II wojny światowej wiele słyszało się o Aryjczykach, których wygląd mocno odbiegał od wizerunku stereotypowego Żyda. Obecnie uroda aryjska nie jest czymś często spotykanym. Nic więc dziwnego, że wzbudza ciekawość. Jeżeli coś jest unikalne, mocno odchodzi od standardów, to przykuwa uwagę. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat urody aryjskiej.

W artykule:

  • Jakie ma aryjska uroda cechy?
  • Co warto wiedzieć o aryjskiej urodzie?
  • Charakteryzowanie się na Aryjczyka?

Odrobina historii…

Niektórzy nie mają nawet żadnych skojarzeń w związku z urodą aryjską. Wydaje się być ona czymś niespotykanym, wręcz egzotycznym. O aryjskim wyglądzie zaczęło mówić się dopiero w czasie II wojny światowej. Wiązało się to ściśle z Żydami, do których naziści pałali wręcz nienawiścią. Naród żydowski był tępiony. Nic dziwnego, że tak pożądana stała się aryjska uroda. Odbiegała ona w dużym stopniu od wyglądu stereotypowego Żyda. Aryjczyka można było poznać po wyprostowanej sylwetce, dużych oczach w kolorze błękitnym lub szarym. Jasne oczy w połączeniu z blond włosami były czymś łatwym do odróżnienia. Kolejną cechą charakterystyczną jest wysoki wzrost. W przypadku aryjskiej urody można mówić również o jasnej skórze, wąskich wargach. Uważano, że w Aryjczykach płynie szlachetna krew, królewska. Wygląd aryjski był utożsamiany z arystokracją.

Charakterystycze elementy urody aryjskiej

Przede wszystkim, warto zauważyć trzy główne atrybuty: jasna karnacja, blond pasma włosów i oczy o odcieniu błękitu. Oczywiście, nie wszyscy z aryjskim dziedzictwem muszą posiadać wszystkie te cechy, jednak to one stanowią najostrzej rozpoznawalne elementy tego charakterystycznego piękna.

  • Jasna, wręcz porcelanowa skóra stanowi jeden z najbardziej wyraźnych elementów urodowej aryskiej natury. Cera promienieje młodością i świeżością, a z właściwym makijażem oraz pielęgnacją może robić wrażenie. Warto także podkreślić, jak istotne jest stosowanie odpowiedniego filtra przeciwsłonecznego, by chronić delikatną skórę przed negatywnym wpływem promieni UV.
  • Kolejnym istotnym detalem są włosy w odcieniach blondu, przyjmujące rozmaite tonacje – od jasnego platyny do ciemniejszych odcieni. Włosy te często wzbudzają zazdrość i zachwyt dzięki swojemu naturalnemu blaskowi i unikalnej strukturze. Choć blond to z pewnością powszechnie akceptowany trend w świecie mody, to właśnie aryska uroda nadaje im wyjątkowego wydźwięku w porównaniu z innymi.
  • Na sam koniec, nie sposób pominąć błękitnych oczu – jeden z najbardziej hipnotyzujących elementów w aryskim pięknie. Od jasnobłękitnych po głęboko niebieskie, odcień oczu może być różny, ale zawsze dodaje głębi i przyciąga spojrzenia. Bez cienia wątpliwości, to właśnie te wyjątkowe atrybuty sprawiają, że aryska uroda fascynuje i oczarowuje tak wielu.

Co warto wiedzieć o aryjskiej urodzie?

W czasach wojennych uroda aryjska była czymś wręcz pożądanym. W przypadku niektórych osób wygląd Aryjczyka decydował o życiu i śmierci. Nazistowscy Niemcy uważali Aryjczyków za czystą rasę. Jeśli ktoś trafił do getta, ale miał urodę aryjską, to mógł liczyć na lepsze traktowanie od pozostałych więźniów. Zwiększyła się także szansa na wydostanie z tego piekła. Wymagało to jednak sfałszowania dokumentów, aby oszukać swoje prawdziwe pochodzenie. Najgorzej miały osoby, których wygląd mocno odbiegał od typowego wzorca Aryjczyka. Ciemne włosy i oczy wystarczyły do tego, aby Niemcy zatrzymali kogoś i nawet szantażowali, zmuszali do przyznania się do swojego pochodzenia żydowskiego.

Charakteryzowanie się na Aryjczyka?

Jako że w czasach wojennych Żydzi mieli bardzo trudne życie, które mogli w każdej chwili stracić, zaczęli upodabniać się do Aryjczyków. Nie dotyczyło to jednak wyłącznie wyglądu, zmieniano nawet osobowość, przyzwyczajenia. Aryjska uroda stała się czymś powszechnym, chociaż niektórych cech nie można było zmienić ze względu na uwarunkowania genetyczne. Podczas II wojny światowej doszło nawet do tego, że rozwijał się czarny rynek, na którym można było skorzystać z usług mających na celu zmodyfikowanie wyglądu w taki sposób, aby przypominać jak najbardziej Aryjczyka. Nie brakowało osób, które próbowały zniwelować krzywy nos. Prostowano i farbowano włosy. Aryjska uroda pomagała także osobom, które uczestniczyły w ruchach oporu. Nie wzbudzały one większego zainteresowania, bo nie wyglądały podejrzanie.

Udostępnij

O autorze

Wiosnah to miejsce, gdzie zawsze pachnie świeżością. Nasza redakcja skupia się na doskonałym połączeniu najnowszych trendów stylizacyjnych, praktycznych porad pielęgnacyjnych, zdrowego stylu życia i ekscytujących wyzwań sportowych. Dołącz do naszej społeczności i odkrywaj piękno, radość i pełnię życia każdego dnia!