wiosnah.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie oraz zdrowiu.

Sport

Wybór kurtki do biegania

Wybór kurtki do biegania

Wybór kurtki do biegania nie jest łatwym zadaniem. Dostępny jest ogromny wybór modeli, dlatego warto przemyśleć, na co chce się wydać pieniądze. W tym artykule wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze tego typu kurtki, a także wymienimy jej najbardziej pożądane cechy.

Na co zwrócić uwagę?

Kurtka do biegania powinna przede wszystkim chronić przed wiatrem. Podmuchy wiatru sprawiają duży dyskomfort podczas poruszania się, a do tego mogą prowadzić do wychłodzenia. Należy pamiętać, że ciało człowieka wydziela pot podczas intensywnego wysiłku, a to jeszcze bardziej potęguje odczucie chłodu. Wiatr może uprzykrzyć trening nawet przy stosunkowo wysokiej temperaturze powietrza. Dlatego wcześniej warto się odpowiednio zabezpieczyć i przygotować do biegania. 

Kolejny istotny parametr kurtki to oddychalność. Jedną z najgorszych rzeczy, jaka może Cię spotkać podczas biegania, to uczucie wilgoci od wewnątrz. Wynika to z faktu, że słabej jakości kurtki biegowe nie nadążają z odprowadzaniem na zewnątrz potu wytwarzanego przez ciało. 

Kurtka musi być też wodoodporna, żeby można było spokojnie biegać w deszczu. Nie chcesz przecież, żeby zwykła mżawka lub krótkie opady śniegu pokrzyżowały Ci plany biegowe. Warto wybrać kurtki do biegania Decathlon, ponieważ modele z tej kolekcji zapewniają wysoką jakość, funkcjonalność oraz doskonałe dopasowanie do potrzeb biegaczy.

Zestaw do biegania

Nie wszyscy mają świadomość, że podstawową cechą kurtek biegowych jest ich waga. Lepiej wybrać lekką kurtkę, ponieważ wtedy można się poruszać sprawniej i szybciej. Nie zapominaj, że pogoda może się zmienić i być może trzeba będzie zdjąć kurtkę i spakować ją do plecaka. Zwykła wiatrówka powinna wystarczyć na jesień i wczesną wiosnę. Jej głównym atutem jest to, że naprawdę dobrze chroni przed zimnym wiatrem. Zdecydowanie mniejszą rolę odgrywa tu kwestia wodoodporności. 

W sezonie zimowym raczej rzadko występują ulewne deszcze, więc nie trzeba się tym na zapas martwić. Warto założyć ciepłą koszulkę termoaktywną z długim rękawem jako pierwszą warstwę odzieży. W chłodniejsze dni można się pokusić o grubszą niż wiatrówka kurtkę. Taki zestaw powinien zapewniać komfort podczas biegania w parku lub lesie za miastem. 

Wybór kurtki to jeszcze nie wszystko – pamiętaj, że musisz być widoczny na drodze. W sezonie zimowym szybciej zapada zmrok, dlatego całkiem możliwe, że częściej będziesz biegać w ciemnościach. Sprawdź obowiązkowo, czy twoja kurtka zawiera odblaskowe elementy, dzięki którym będziesz widoczny na ścieżkach biegowych i drodze. 

Na sam koniec wypada wspomnieć, że kurtka musi być nie tylko funkcjonalna, ale powinna się też dobrze prezentować. Design mogą poprawić sprytnie wtopione odblaski w różnych miejscach lub inne ciekawe zdobienia czy print na materiale.

Udostępnij

O autorze

Wiosnah to miejsce, gdzie zawsze pachnie świeżością. Nasza redakcja skupia się na doskonałym połączeniu najnowszych trendów stylizacyjnych, praktycznych porad pielęgnacyjnych, zdrowego stylu życia i ekscytujących wyzwań sportowych. Dołącz do naszej społeczności i odkrywaj piękno, radość i pełnię życia każdego dnia!