wiosnah.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie oraz zdrowiu.

Lifestyle

Obrączki ślubne – kiedy i gdzie najlepiej je kupić?

Obrączki ślubne – kiedy i gdzie najlepiej je kupić?

Obrączki ślubne to nieodłączny element każdego ślubu. Wymiana przez parę młodą tych krążków to symboliczne przypieczętowanie związku i obietnica, by być ze sobą na dobre i na złe. Kiedy kupić obrączki ślubne, by na pewno zdążyć przed uroczystością? Gdzie je zamówić: stacjonarnie czy online? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule poniżej. 

Kiedy kupuje się obrączki ślubne?

Obrączki ślubne – w salonach stacjonarnych i internetowych – rzadko kiedy są dostępne od ręki. Zazwyczaj czas oczekiwania na sprowadzenie ich w odpowiednim rozmiarze i fasonie, wybranym przez przyszłą parę młodą, to minimum 2-4 tygodnie. Warto też wziąć poprawkę na to, że obrączki mogą nie pasować – być np. za wąskie lub za szerokie lub zsuwać się ze szczupłego palca. Wówczas niezbędna będzie drobna korekta ich rozmiaru. Biorąc pod uwagę to wszystko zaleca się, by obrączki ślubne zamówić maksymalnie na 3 miesiące przed uroczystością, a najlepiej szybciej (nawet i do pół roku). 

Więcej informacji i możliwość zakupu online: https://luva.pl/obraczki-slubne

A może obrączki ślubne ekspresowe?

Niektóre salony jubilerskie oferują też obrączki ślubne ekspresowe. Co to oznacza? Że niektóre klasyczne modele mają wyjątkowo krótki termin realizacji. Obrączki ekspresowe to modele wysyłane do 48 godzin po ich zamówieniu. To idealna opcja dla par, które zostawiły zakup obrączek na ostatnią chwilę lub takich, które spontanicznie zdecydowały się na zawarcie związku małżeńskiego. 

Kto płaci za obrączki ślubne?

Zdania co do tego są podzielone. Istnieje teoria, że rodzice panny młodej powinni sfinansować ich zakup. Zdaniem innych to wydatek, jaki powinna ponieść przyszła para młoda, świadkowie lub rodzice zarówno panny, jak i pana młodego. Obecnie wiele funkcjonujących jeszcze do niedawna utartych schematów przedślubnych odeszło do lamusa, a pary młode same finansują ślub i wesele. Kto zatem płaci za obrączki? Zależy to od ustaleń przyszłych nowożeńców i ich rodzin. 

Gdzie kupić obrączki ślubne?

Obrączki ślubne można kupić stacjonarnie lub online. Istnieje też ciekawy model hybrydowy, by zamówić tę biżuterię online, ale odebrać ją w salonie stacjonarnym. Taka opcja jest możliwa u każdego, kto prowadzi zarówno e-sklep, jak i ma sklepy stacjonarne. 

Każde z tych rozwiązań – zarówno e-zakupy, jak i zakupy stacjonarne – ma swoje zalety. E-zakupy można zrobić o dowolnej porze, a wystarczy do tego telefon lub inne urządzenie z dostępem do internetu. Nie trzeba tracić czasu na dojazd, korki czy kolejki. Zazwyczaj też asortyment e-sklepów jest dużo bogatszy, a ceny niższe (do tego należy dodać regularne promocje i akcje specjalne). Zakupy stacjonarne? Obrączki ślubne można zobaczyć, dotknąć i przymierzyć. Czasy realizacji zamówień są bardzo podobne – stacjonarnie też obrączek nie kupuje się od ręki, tylko czeka na sprowadzenie upatrzonego modelu w odpowiednim rozmiarze i fasonie. 

Aktualne trendy w biżuterii ślubnej

Obecnie na topie są przeróżne obrączki wykonane z białego złota. Klasyką, która zawsze się sprawdza, są krążki z żółtego złota. Wiele par młodych decyduje się na obrączki “nie do pary” – dla pary młodej jest bardziej bogata, a dla pana młodego prosta i bez zdobień. W trendach są też obrączki ślubne z innych niż materiałów złoto, jak platyna czy karbon.

Udostępnij

O autorze

Wiosnah to miejsce, gdzie zawsze pachnie świeżością. Nasza redakcja skupia się na doskonałym połączeniu najnowszych trendów stylizacyjnych, praktycznych porad pielęgnacyjnych, zdrowego stylu życia i ekscytujących wyzwań sportowych. Dołącz do naszej społeczności i odkrywaj piękno, radość i pełnię życia każdego dnia!