wiosnah.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie oraz zdrowiu.

Uroda

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

Każda kobieta marzy o pięknych, zdrowych, lśniących włosach. Niestety, nie każdą z nas natura nimi obdarzyła. Codzienna stylizacja kosmetykami, suszenie suszarką, prostowanie prostownicą oraz koloryzacja niszczą włosy. Na szczęście możemy włosom pomóc decydując się na profesjonalne zabiegi odbudowy w salonie fryzjerskim.

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

Zabieg keratynowego prostowania włosów zyskuje na popularności. Ma mnóstwo zwolenniczek, które regularnie go stosują. Keratyna jest białkiem, które wchodzi w skład włosa. Zabieg polega na wprowadzeniu białka do struktury włosów, tak aby uzupełniło ubytki. Keratyna jest więc bezpieczna, gdyż jest to naturalny budulec. Zabieg keratynowego prostowania włosów jest zalecany osobom, które posiadają włosy puszące i elektryzujące, a także często je suszą suszarką i prostują prostownicą. Zabieg keratynowego prostowania włosów wzmacnia je, wygładza, a także odbudowuje. Ponadto, poprawia wygląd włosów i jako jeden z nielicznych pozwala na uzyskanie efektu tafli. Należy podkreślić, że osoby posiadające bardzo zniszczone, cienkie i często rozjaśniane włosy powinny do keratynowego prostowania podchodzić ostrożnie i skupić się na głębszej odbudowie i odżywieniu innymi zabiegami. Keratyna nie jest zalecana osobom często korzystającym z basenu oraz tym, które nie lubią bądź zaniedbują suszenie włosów.

Ile kosztuje keratynowe prostowanie włosów?

Cena zabiegu keratynowego prostowania włosów zależna jest od kilku czynników. Przede wszystkim zależy od salonu fryzjerskiego lub pracowni keratynowej, lokalizacji (większe/ mniejsze miasto), a także od długości włosów. Cały zabieg trwa zazwyczaj od dwóch do trzech godzin. Cena waha się od 250 do 850 złotych. Po zabiegu należy stosować specjalne kosmetyki z keratyną. Nie wolno używać kosmetyków np. z SLS i z innymi składnikami, które wypłukują keratynę. Przed, jak i po zabiegu należy wstrzymać się z koloryzacją włosów przez co najmniej dwa tygodnie.

Nanoplastia czy keratyna?

Celem keratyny jest wprowadzenie białka w głąb włosów, aby uzupełnić ubytki, co w konsekwencji daje lśniące, wygładzone i wyprostowane włosy. Celem nanoplastii jest wyprostowanie włosów poprzez zmianę struktury, dlatego nawet bardzo pokręcone lub afro dają się idealnie wyprostować. Nie ma tutaj znaczenia aspekt odżywienia włosów. Sam zabieg jest dłuższy, bo trwa do sześciu godzin, a efekt utrzymuje się dłużej. Poza tym, poprzez nanoplastię można rozjaśnić odcienie włosów. Tak naprawdę to dwa różne zabiegi. Jeżeli ktoś ma zniszczone włosy i zależy mu na odbudowie i odżywieniu włosów powinien zdecydować się na keratynowe prostowanie włosów, gdyż wyprostowanie jest tutaj efektem ubocznym. Należy podkreślić, że właścicielki włosów afro i bardzo drobnych loczków, którym zależy na „porządnym” wyprostowaniu powinny zdecydować się na nanoplastię, gdyż wykorzystuje ona bardziej agresywne kosmetyki. Osoba posiadająca zdrowe, mocne włosy z powodzeniem może wybrać zabieg nanoplastii.

Udostępnij

O autorze

Wiosnah to miejsce, gdzie zawsze pachnie świeżością. Nasza redakcja skupia się na doskonałym połączeniu najnowszych trendów stylizacyjnych, praktycznych porad pielęgnacyjnych, zdrowego stylu życia i ekscytujących wyzwań sportowych. Dołącz do naszej społeczności i odkrywaj piękno, radość i pełnię życia każdego dnia!