wiosnah.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie oraz zdrowiu.

Lifestyle

Co można postawić na komodzie w salonie?

Co można postawić na komodzie w salonie?

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. To tutaj najczęściej odpoczywamy, spędzamy czas wolny, a także przyjmujemy gości, organizujemy imprezy. W związku z tym, warto zadbać o odpowiednią aranżację, która będzie sprzyjała relaksacji. Salon powinien być funkcjonalny, przytulny oraz reprezentacyjny. Dlatego warto zadbać o najdrobniejszy szczegół w jego wystroju.

Aranżacja salonu

Komoda jest jednym z najczęstszych mebli wybieranych do wystroju salonów bez względu na dominujący styl wnętrzarski. Nic dziwnego, komoda uzupełnia wnętrze, a także jest użytecznym przedmiotem, na którym można położyć różne przedmioty. Komoda zazwyczaj wyposażona jest w szafki, szuflady oraz regały. Może zmieścić liczne przedmioty użytku codziennego, jak np. zastawę stołową, sztućce, obrusy, czy inne dekoracje na stół. Blat komody jest idealnym miejscem, na którym można położyć wiele rzeczy, które są potrzebne lub stanowią wyłącznie dekorację wpływającą na przytulność salonu.

Co postawić na komodzie w salonie?

Salon jest miejscem, w którym najczęściej spotykamy się z rodziną lub przyjaciółmi. W związku z tym, blat komody możemy udekorować zdjęciami rodzinnymi w pięknych eleganckich ramkach. Można też postawić albumy ze zdjęciami lub figurki z nimi. Drugą propozycją są obrazki w ramkach nawiązujące do wybranego stylu wnętrzarskiego. Obrazki będą świetnie komponowały się ze zdjęciami rodzinnymi.

Rośliny zielone pozytywnie wpływają na nastrój i wyciszają człowieka, a także oczyszczają powietrze z kurzu i toksyn. Rośliny w ozdobnych osłonkach stanowią świetną aranżację komody w salonie. Można też zainwestować i kupić designerski kwietnik mieszczący kilka kwiatów i stworzyć prawdziwą zieloną oazę spokoju. Ewentualnie, na komodzie można postawić wazon, do którego będziemy wkładać kwiaty cięte z przydomowego ogródka.

Aromaterapia ma pozytywny wpływ na człowieka. Na komodzie można więc stworzyć centrum aromaterapii i postawić np. kominek zapachowy, świece sojowe, dyfuzor itp. Olejki eteryczne uspokajają, wyciszają nas, poprawiają nastrój, a więc w salonie z pewnością się sprawdzą.

Na komodzie możemy poukładać ulubione książki. W ten sposób nadamy charakteru wnętrzu, a podczas leniwych wieczorów z łatwością sięgniemy po lekturę i spędzimy miło czas czytając ją na kanapie.

Blat komody można zaaranżować odpowiednim oświetleniem. W tym celu funkcję dekoracyjną spełni ozdobna lampka, lampki ledowe lub świecące kule. Delikatne oświetlenie na komodzie wprowadzi klimatyczny nastrój w salonie.

Co postawić na komodzie? Komoda, jako alternatywa szafki RTV

W małych salonach, w których jesteśmy ograniczeni przestrzenią, a marzymy o komodzie możemy ją wykorzystać, jako szafkę RTV. Nic nie stoi na przeszkodzie by to zrobić! Dodatkowo można na niej postawić radio, gramofon, czy inne sprzęty elektroniczne.

Komodę w salonie możemy zaaranżować na różne sposoby. Możemy także wybrać kilka rzeczy i razem je zestawić osiągając designerski efekt. Należy tylko pamiętać, aby całość była spójna z wybranym stylem wnętrzarskim panującym w domu.

Udostępnij

O autorze

Wiosnah to miejsce, gdzie zawsze pachnie świeżością. Nasza redakcja skupia się na doskonałym połączeniu najnowszych trendów stylizacyjnych, praktycznych porad pielęgnacyjnych, zdrowego stylu życia i ekscytujących wyzwań sportowych. Dołącz do naszej społeczności i odkrywaj piękno, radość i pełnię życia każdego dnia!